Испанка обърна Пиронкова в Маракеш

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова приключи участието си на турнира на червени кортове в Маракеш (Мароко) с награден фонд 235 000 щатски долара. 25-годишната пловдивчанка претърпя поражение с 6:1, 4:6, 3:6 от испанката Лурдес Домингес Лино в мач от втория кръг и така отпадна от надпреварата.

Това бе трети мач между Пиронкова и специалистката на клей Лурдес Домингес Лино, а българката вече е с негативен баланс срещу 59-ата в света испанка, след като загуби за втори път в срещите помежду им.

Всичко се развиваше добре за Цвети, която спечели първия сет с 6:1 и поведе с 3:0 след два пробива във втория. Изглеждаше, че победата над испанката е само въпрос на време, но вместо това Домингес Лино стигна до пълен обрат.

Така Пиронкова напуска турнира, от който си тръгва с 3 100 долара от наградния фонд и 30 точки за световната ранглиста, а следващото състезание, на което е заявила участие, е Мастърсът в Мадрид, който започва на 6 май.

Срещата между Цвети и Лурдес Домингес Лино не започна добре за първата ни ракета, която допусна да бъде пробита още при първото си подаване. След това обаче Цвети се стегна и взе нещата в свои ръце, като доминираше напълно на корта. Резултатът от това бе шест поредни гейма на сметката на пловдивчанката, за да поведе с 1:0 в сетовете след 6:1.

Пиронкова продължи серията си и в началото на втората част, увеличавайки я на 9 поредни гейма, с което поведе с 3:0, преди испанката да успее да я спре и то с пробив, а после спечели и сервис гейма си за 3:2.

След това настъпи неочакван срив в играта на Цвети, която изпитваше все по-големи трудности на сервис, а започна да допуска и прекалено много грешки. Това доведе до връщането и на втория пробив от испанката, с което тя изравни за 4:4, а след това Домингес Лино спечели и следващите два гейма, за да изравни резултата в сетовете, след като изоставаше с 3:0 и два пробива.

В третата решителна част Пиронкова тотално се срина и позволи на съперничката си да реализира нови два пробива, с което поведе с 5:1. Цвети успя да доведе нещата до 5:3, връщайки единия от пробивите, но това бе всичко за нея в този мач, след като испанката спечели подаването си, вземайки сета с 6:3, а с това и победата в мача, продължил малко повече от два часа.