Испания взе своето срещу Беларус с много мъка и пропуски (ВИДЕО)

Отборът на Испания успя да запише пета победа в предварителна група С в квалификациите за Евро 2016, след като надделя с минималното 1:0 като гост на Беларус. Успехът за момчетата на Висенте дел Боске не дойде никак лесно, като те имаха нужда от 45 минути, за да поведат с 1:0, а през втората част направиха всичко възможно да удвоят преднината си, но без успех.

Все пак те си тръгнаха като победители от срещата и добавиха нови три точки към актива си и вече са с 15, като по този начин запазиха изоставането си от Словакия на три точки.

Срещата започна с очакван натиск на "иберииците", но те така и не намираха пътя към вратата на домакините. Най-чистите положения преди почивката изпуснаха Алваро Мората и Давид Силва. Все пак европейските шампиони взеха своето в последната минута на първата част.

Мората се измъкна добре по левия фланг и елегантно опита да се освободи от защитник в бяло, който го фаулира. Зад топката застана Франсеск Фабрегас, чието центриране прехвърли всички в наказателното поле и кацна на крака на Давид Силва, който с мощен шут откри резултата.

В началото на втората част Беларус наложи сериозен натиск и дори стигна до гол чрез Сергей Корниленко, но той бе правилно отменен заради засада.

От 60-тата минута битката се водеше предимно в половината на Беларус, като Алваро Мората имаше половин дозина чисти голови положения пред себе си, но така и не успя да се възползва от тях.