Испания се класира напред след успех над Гана

Испания победи Гана с 1:0 в мач от Световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Турция. Така иберийците събраха пълен актив от 6 точки в група "А" и станаха първият отбор, който си осигури място на осминафиналите на надпреварата.

Испанците, които стартираха с убедителен успех над САЩ с 4:1, не успяха да разкрият потенциала си срещу африканците и стигнаха трудно до успеха с гол в 13-ата минута на Хесе, който засече отблизо подаване на Денис Суарес. Гана имаше достатъчно шансове да изравни, особено след почивката, но не успя да се възползва.

В другия мач от групата САЩ стигна до 1:1 срещу Франция. Яя Саного изведе "петлите" напред в 48-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Джейвън Торе срещу Димитри Фулкие в наказателното поле.

Американците също получиха дузпа в средата на втората част, но Луис Гил пропусна от бялата точка. САЩ все пак стигна заслужено до точката. В 85-ата минута Гил центрира от фаул в пеналта и Даниел Куевас засече в мрежата за крайното 1:1.

В група Б Нигерия разби дебютанта Куба с 3:0. Амину Умар се разписа два пъти около средата на първото полувреме. Кингсли Маду оформи успеха на африканците с глава в 67-ата минута. В другия мач от групата Португалия на два пъти повеждаше в резултата, но стигна само до 2:2 срещу Южна Корея.