Испания разнищи младежите на Дания (ВИДЕО)

Родриго отбеляза четири гола при победата на Испания с 5:0 над Дания в първа плейофна среща за класиране на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години.

С това иберийците взеха комфортен аванс срещу "червения динамит" преди реванша, насрочен за началото на следващата седмица. Испанците, които ще защитават титлата си в Израел при елиминиране на Дания, поведоха още в 16-та минута чрез 21-годишния нападател на Бенфика.

Той добави още три попадения за европейските шампиони до изминаването на малко повече от час от игровото време, а последния гол в мача вкара Иско.

Футболистът на Малага, нашумял през този сезон с отличните си изяви в Шампионската лига, беше точен от дузпа само 11 минути преди последния съдийски сигнал.

Отборът на Холандия, който беше в една група с България в квалификациите, също стартира безпроблемно в плейофите, информира БТА.

"Лалетата" победиха с 2:0 Словакия, като два гола за успеха на чужда земя вкара халфът на Витес - Марко ван Хинкел.