Испания приема Англия в Севиля

Футболната Асоциация на Англия обяви днес, че контролната среща срещу Испания на 11 февруари ще се играе на стадиона на Севиля "Рамон Санчес Писхуан".


Ръководното тяло на английския футбол се противопостави на първоначалната идея мача да се играе на "Сантяго Бернабеу" заради опасения от расистки обиди. Ашли Коул и Шон-Райт Филипс бяха обект на обидни маймунски звуци когато за последно играха в Мадрид през 2004 година.

 

Изявление на ФА от днес гласи: "ФА потвърждава, че европейският шампион Испания ще играе контролна среща с Англия в Севиля на 11 февруари 2009 година".