Испания пречупи Италия в дебюта на Диего Коща

Световният и европейски шампион Испания победи с 1:0 Италия в приятелска среща, изиграна тази вечер на ст. "Висенте Калдерон" в Мадрид.

Дебют с екипа на иберийците записа нападателят на Атлетико Мадрид Диего Коща, който стартира сред титулярите на Висенте дел Боске и изигра пълни 90 минути за домакините. Бразилецът с испански паспорт обаче не успя да се разпише във вратата на Джанлуиджи Буфон.

Единственото попадение в мача падна малко след почивката, а негов автор бе Педро Родригес. Италия също можеше да отбележи, но удар на Алесио Черчи срещна гредата, а изстрел на Пабло Освалдо мина на сантиметри покрай страничната греда.

Дебютантът Диего Коща стартира сред титулярите на Висенте дел Боске, като Андрес Иниеста, Сеск Фабрегас и Педро Родригес подкрепяха нападателя на Атлетико от втора позиция. Серхио Бускетс и Тиаго започнаха като двойка вътрешни халфове в схемата на "Ла Роха".

Чезаре Прандели не можеше да разчита на контузения Марио Балотели, като Пабло Даниел Освалдо оглави атаката на "скуадрата". Антонио Кандрева и Алесио Черчи действаха по двата фланга, а Рикардо Монтоливо, Клаудио Маркизио и Тиаго Мота започнаха в средната линия. Андреа Пирло остана на пейката, като плеймейкърът на Ювентус се появи в игра след почивката.

Двубоят на "Висенте Калдерон" стартира по очакван начин - Испания владееше топката в по-голяма част от времето, докато Италия търсеше възможности за бързи акции в половината на домакините.

Още в 4' обаче късметът помогна на домакините. Алесио Черчи се възползва от лоша преценка на Касияс и стреля, но топката срещна гредата.

"Ла Роха" отговори две минути по-късно, когато Испания също бе близо до първи гол. Педро Родригес стреля коварно по земя, но Джанлуиджи Буфон показа класа и спаси. В 20' Педро отново създаде напрежение в пеналтерията на Италия, но този път дебютантът Габриел Палета се намеси решително в отбрана.

В 28' събитията отново се пренесоха пред вратата на Испания, като само сантиметри разделиха Пабло Освалдо от откриване на резултата. Новият нападател на Ювентус завъртя превъзходно топката с левия крак, но съвсем малко го раздели от намиране на очертанията на вратата.

На почивката и двамата селекционери извършиха някои промени, а още в 51' Буфон отново трябваше да се намесва. Влезлият като смяна Давид Силва изведе Тиаго на чиста позиция, но италианският капитан скъси навременно ъгъла и не позволи на младия халф да отбележи. В 58' възможност се откри и пред Диего Коща, но и този път Палета показа класа.

Вратата на Италия все пак бе разпечатана в 63', когато Педро Родригес отбеляза за 1:0. Андрес Иниеста опита да комбинира с пета пък Давид Силва, а рикошет в тялото на италиански бранител поднесе топката на Педро. Нападателят на Барселона фалцира топката с левия си крак, което и в крайна сметка матира Буфон - 1:0.

Десет минути преди края Диего Коща отново бе близо до първия си гол за Испания. Нападателят на Атлетико получи подаване и се завъртя светкавично, но мощният му изстрел с десния крак премина близо покрай лявата странична греда на вратата.

Последните десет минути също преминаха в лека доминация на Испания, като току-що влезлият в игра Сантяго Касорла можеше да удвои преднината на иберийците. Халфът на Арсенал замени голмайстора Педро, а две минути след това се озова на стрелкова позиция. Касорла получи добро подаване от Силва и стреля без забавяне с левия крак, но изпращайки топката над напречната греда.

В добавеното време Шаби Алонсо лиши Матиа Дестро от почти сигурно попадение, а мощен удар на резервата Хесус Навас бе отразен от Джиджи Буфон.

Pedro Goal Spain vs Italy 1 -0 International...by edi-qrz