Испания няма да защитава титлата си на Европейското до 21 години

снимка: thefa.com

Отборите на Италия, Германия, Англия и Португалия се класираха за Европейското първенство за младежи до 21 години, което ще се проведе в Чехия следващото лято.

Там обаче няма да бъде защитаващият титлата си от последните две издания тим на Испания, който отстъпи пред Сърбия с 1:2 в Кадис.

"Плавите" откриха в 31-ата минута чрез автогол на Саул, но драмата предстоеше в последните минути.

В 90-ата Серхи Роберто изравни, но секунди след това Костич вкара отново за сърбите, които с общ резултат 2:1 от двата плейофни мача продължават напред.

Късна драма имаше и в Халмстад, където домакините от Швеция надиграха Франция с 4:1 и също се класираха за финалната осмица. С два гола на Исак Телин "трите корони" изравниха общия резултат от двата мача на 2:2 още преди почивката.

В 71-ата минута Оскар Левицки покачи на 3:0 и шведите се виждаха вече класирали се, но защитникът на Монако Левин Курсава отбеляза за "петлите", които при 3:1 се класираха. В ответната атака обаче отново Левицки вкара и Швеция се добра до Евро 2015.

Друг скандинавски тим - Дания, също получи визи за Чехия. "Червеният динамит" направи 1:1 като гост на Исландия и след 0:0 у дома в първия мач се класира напред. И двата гола в срещата паднаха в добавеното време, като гостите откриха чрез Томсен, а Фридьонсон изравни от дузпа, което обаче се оказа недостатъчно за исландците.

В най-резултатния мач от плейофите Португалия победи като домакин Холандия с 5:4 и с общ резултат 7:4 се класира за европейското. 2 гола за победителите реализира Рикардо Перейра, а два за холандците вкара Ник Ейк.

Във Винковци домакините от Хърватия загубиха с 1:2 от Англия и след общ резултат 2:4 се простиха с мечтата си да играят на Евро 2015. Головете за победителите вкараха Лиъм Муур и Уил Хюс, а точен за "шахматистите" беше Марко Ливая.

Пред своя публика в Есен, Германия надигра Украйна с 2:0 и с общ резултат 5:0 се класира за Евро 2015. Точни за Бундестима бяха Кевин Фоланд и Леонардо Бетенкур в 89-ата и 90-ата минута.

Последният отбор, допълващ финалната осмица, е Италия. "Адзурите" победиха без никакви проблеми Словакия с 3:1, а гостите завършиха двубоя с 9 души, посочва БТА.

Жребият за надпреварата ще се тегли на 6 ноември в Прага.

Резултати от реваншите от плейофния кръг за класиране на Евро 2015 за младежи до 21-годишна възраст:

Испания - СЪРБИЯ 1:2 (0:0)

*Отборите с големи букви се класират за Евро 2015.
*В скоби са посочени резултатите от първите срещи.

Първенството ще се проведе от 17 до 30 юни 2015 в Прага, Оломоуц и Ухерске Храдище в Чехия.