Испания никога не е побеждавала Франция на голямо първенство

Европейският шампион Испания няма победа срещу Франция на голямо първенство, припомнят медиите на иберийския полуостров.

От шест мача на световни и европейски шампионати победите за "петлите" са пет, като има и едно равенство - 1:1. То е в груповата фаза на Евро 96. Тогава Юри Джоркаеф изведе "сините" напред в резултата в 49-ата минута, но пет минути преди края Хосе Каминеро изравни за "Ла Фурия".

Досега Испания и Франция са играли помежду си 30 пъти. Победите за иберийците са 13, спечелените двубои от французите са 11, а равенствата са 6.

Висенте дел Боске е шестият испански треньор, който ще се опита да победи Франция на голямо първенство. Последния път, когато двете страни се срещнаха на голям футболен форум беше на осминафиналите на Мондиал 2006 в Германия. Тогава "петлите" отстраниха Испания след победа с 3:1.

Четвъртфиналната среща на Евро 2012 между испанци и французи е на 23 юни.