Испания не прости на Италия и стана европейски шампион и при младежите (ВИДЕО И СНИМКИ)

Испания стана европейски шампион по футбол при младежите и затвърди класата на иберийския футбол.

На финала на Евро 2013 в Израел младите испанци удариха връстниците си от Италия с 4:2 и за втори пореден път спечелиха трофея.

Двубоят бе повторение на финала на шампионата на Европа при мъжете миналата година, когато „Ла Фурия" отново спечели битката със „Скуадра Адзура".

Титлата е общо четвърта за Испания в тази възрастова група, а за италианците скромна утеха може да бъде фактът, че те имат едно отличие повече - общо пет на брой.

Финалният мач се игра на стадиона в Йерусалим, където над всички бе футболистът на Барселона Тиаго Алкантара, който наниза хеттрик във вратата на противника. Едно попадение добави звездата на Малага Иско. За загубилите се разписаха нападателят на Дженоа Чиро Имобиле и Фабио Борини от Ливърпул.

Рециталът на иберийците започна още в 6-та минута, когато Алваро Мората подаде на Тиаго и той с глава откри резултата. Италианците реагираха светкавично и само 4 минути по-късно резултатът бе изравнен от Имобиле, който овладя дълъг пас, премина двама защитници и прониза стража на Манчестър Юнайтед Давид де Хеа.

В 31-та минута младият футболист на Барселона, към който апетит имат „червените дяволи" вкара своя втори гол след груба грешка в италианската отбрана. Само седем минути по-късно той направи задачата за „адзурите" много трудна, оформяйки хеттрика си във вратата на Франческо Барди след точно изпълнена дузпа за спорен фаул срещу Кристиян Тейо.

В 66-та минута Иско окончателно уби интригата от втори 11-метров удар. Десет минути преди края на двубоя острието на Ливърпул Фабио Борини намали на 4:2 с удар от 20-тина метра, но това се оказа недостатъчно за нещо повече и титлата отиде във витрината на Испания за втори пореден път.

Успехът на „Ла роха" е заслужен, тъй като тимът спечели всичките си пет мача в турнира. Капитанът Тиаго Алкантара пък стана герой във втори пореден финал, след като и преди две години реализира едно от попаденията във врата на Швейцария за успеха с 2:0врешителния двубой.

Италия - Испания 2:4

0:1 Тиаго (6), 1:1 Имобиле (10), 1:2 Тиаго (32), 1:3 Тиаго (36-дузпа), 1:4 Иско (66-дузпа), 2:4 Борини (80)

Италия: Барди, Донати, Верати (76-Крими), Калдирола, Флоренци (58-Сапонара), Имобиле (58-Габардини), Инсиние, Бианкети, Реджини, Борини, Роси

Испания: Де Хеа, Монтоя, Ияраменди, Бартра, Иниго Мартинес, Коке (86-Камачо), Тиаго, Тейо (71-Муниаин), Мората (80-Родриго), Морено, Иско