Испания не ни надигра, смятат остриета на Португалия

„Истинско разочарование, искахме да стигнем финала, но не можахме заради дузпите, въпреки че направихме всичко по силите си", коментираха нападателите на Португалия Нелсон Оливейра и Елдер Пощига.

Последният не взе участие в мача поради контузия в четвъртфиналния сблъсък с Чехия, спечелен с 1:0. Пощига нямаше да може да помогне на отбора си и във финала и Евро 2012 свърши предсрочно за него - въпреки това той бе съпричастен на болката, която съотборниците му изпитаха при рулетката на дузпите срещу Испания.

„Португалия демонстрира страхотно желание за победа, но за съжаление дузпите решиха мача", каза Пощига. „Нямахме късмета от предишни първенства, когато сме печелили след наказателни удари. Трябва да сме с високо вдигнати глави, защото играчите оставиха сърцата си на терена и донесоха чест на Португалия.

Резултатът от кампанията могат да носят само гордост на феновете, но сега трябва да продължим да работим - имаме време за почивка и трябва да мислим за квалификациите за Световно първенство", завърши Пощига.

„През цялото време бяхме равностойни на Испания", уверен бе Нелсон Оливейра, който влезе като резерва в състава на Пауло Бенто през второто полувреме. „Искахме много да стинем до финала, но не успяхме. Тъжни сме, но в същото време горди, защото поражението беше достойно.

За съжаление въпреки усилията ни и добрата игра не можахме да продължим към последния мач", заключи Оливейра.