Испания и Австрия откриха Евро 2015 в Бургас с реми

снимка: uefa.com

Двукратният шампион Испания откри Европейското първенство за юноши до 17 години в България с равенство 1:1 срещу Австрия в първи двубой от турнира, провеждащ се на стадионите в Бургас, Стара Загора, Созопол и Сливен.

В Бургас испанците записаха първото си участие на континентален шампионат в тази възрастова група от 2010 година насам, но не можаха да започнат кампанията си с победа, независимо от статута на фаворит.

Резултатът 1:1 е позитивен за България, която също е в Група А на първенството и днес от 19 часа ще изиграе дебютния си сблъсък срещу Хърватия в Стара Загора.

Испанците поведоха в резултата в 46-ата минута (мачовете на Евро 2015 се играят с 40-минутни полувремена) с гол от дузпа на Карлес Аленя, но в 62-ата капитанът на австрийците Санди Ловрич успя да изравни.

Ловрич е звездата на Австрия, след като през сезона записа шест появи в игра в клубния си отбор Щурм (Грац), а миналия месец за първи път се появи и сред титулярите. Оливие Филип и Патрик Шмид имаха възможности да осъществят пълен обрат в края, но не се разписаха и така срещата приключи наравно 1:1.