Исмаил Иса се разписа в Шампионската лига

снимка: Guliver/Getty Images

Българският нападател Исмаил Иса записа гол и асистенция при трудната победа на молдовския Шериф Тираспол с 2:0 над черногорския Сутиеска в мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига по футбол.

Бившият играч на Левски стартира мача от пейката, но принуден да гони добър резултат от домакинството, Вячеслав Руснак замени неубедителния бразилец Жуниньо именно с Иса.

Старши треньорът на Шериф не сгреши и Иса беше в основата на първия гол, макар и той да падна след не особено майсторско негово отиграване. Каду центрира топката от корнер в 71-та минута, а Марсел Метуа свали с глава към далечната греда. Там Иса не успя да овладее хубаво топката, но тя все пак попадна в Андрей Мурешан и той се разписа за 1:0.

Вторият гол, този път дело на Иса, падна отново след разбъркване пред голлинията на Иван Янушевич. Центриране от лявото крило в 87-та минута попадна на главата на Енрике Луванор, който стреля с глава и топката беше избита от голлинията след намеса на бранителя Никола Стенович. Тя обаче се върна към терена и в краката на Иса, който стреля мигновено с десен крак. Топката отново беше избита на голлинията от Стенович, но този път бранителят на Сутиеска не успя да я изчисти и тя попадна в мрежата за крайното 2:0.