Исмаил Иса и Шериф със загуба в Шампионската лига

снимка: Guliver/Getty Images

Шериф Тираспол, където играе Исмаил Иса, загуби с 1:2 като гост срещу Слован Братислава в първи мач от третия квалификационен кръг в Шампионската лига.

Българският нападател започна като титуляр за отбора от Молдова и беше заменен от бразилеца Жуниньо Потигуар в 84-ата минута.

Иса на няколко пъти пропусна да се разпише във вратата на домакините от Словакия. Игор Зофчак откри резултата в полза на Слован в 42-ата минута след прецизно изпълнение на дузпа, но Рикардиньо изравни четвърт час преди края.

В 61-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на Рикард Лашик. Карол Межарос донесе ценния успех с 2:1 в полза на Слован с попадението си в 86-ата минута.

В други мачове от третия квалификационен кръг в Шампионската лига чешкият Спарта Прага победи като домакин Шведския Малмьо с 4:2, докато унгарският Дебрецен надигра с 1:0 у дома БАТЕ Борисов (Беларус). Късно тази вечер българският шампион Лудогорец Разград играе срещу сръбския Партизан.