Ирландия разкова Гибралтар, Шотландия бие минимално в група D

Ейре постигна една от най-големите си победи в историята, записвайки категоричен успех със 7:0 срещу новия член на ФИФА Гибралтар в мач от група D на квалификациите за Евро 2016.

Двубоят беше паметен и за Роби Кийн, който заби хеттрик през първото полувреме, като започна головия си рецитал още в 6’, а след това закова два гола съответно в 14’ и 18’-минути.

Последният му хеттрик също беше забит срещу футболно джудже – през 2013 срещу Фарьорски острови. И тогава той отбеляза в първите 10 минути. Иначе Кийн отбеляза 8-ия си гол в последните 4 мача, с което отново вдигна акциите си преди очакваното му завръщане в едно от топ първенствата в Европа.

Ейре се отчете с куп пропуски преди да стигне до 4-ия си гол в срещата. В 46’ точен беше Джеймс МакКлийн, а в 52’ беше отбелязан нелеп автогол от страна на вратаря на Гибралтар Джордан Перес. Кийн и МакКлийн изпуснаха сами срещу вратата, а при последния удар защитник парира, топката рикошира във вратаря и влетя в мрежата.

До края на срещата Ейре отбеляза само още 2 гола – чрез МакКлийн (53) и Хулахан (56). Ейре можеше да спечели и с друцифрена голова разлика, но нов гол така и не падна.

В другата среща от групата Шотландия надигра трудно Грузия с 1:0, след като Акаки Куботия си отбеляза автогол в 28’.

Довечера ще се изиграе и последната среща от тази група между Полша и световния шампион Германия. В момента на първо място е Ейре с 6 точки, преследван от Германия, Полша и Шотландия с по 3 точки.