Ирландец изхвърли Щилянов от европейското

Димитър Щилянов (кат. до 64 кг.) загуби със 7:9 точки от Джо Джон Джойс (Ирландия) в четвъртфинален мач на европейското първенство по бокс в Ливърпул.

 

32-годишният Щилянов се оплака, че е явно ощетен от реферите. "На видеозаписа ще се види, че ирландецът ме държи, а съдията прави забележка на мен. Вкарвам ляв ъперкът, ирландецът е явно в нокдаун, а реферът пак ме държи.

Нанасям класически ляв прав-десен прав, а точки няма. До този момент ирландците се представяха слабо на първенството и явно някои бяха решили този Джонс да ме бие и да вземе медал", каза Щилянов.

 

Мнението му споделя и президентът на Българската федерация по бокс Марин Димитров.
Четирима български боксьори вече са между зрителите: Александър Александров (кат. до 51 кг), Любомир Тодоров (до 57 кг), Димитър Щилянов (до 64 кг) и Младен Манев (до 75 кг).

 

Утре двама българи ще се боксират на полуфиналите. В категория до 54 кг. Детелин Далаклиев ще кръстоса ръкавици с Ендрю Селби (Уелс), а Кубрат Пулев (кат. над 91 кг.) ще се боксира с Руан Капитоненко (Украйна).