Иранската преса: Аржентина + съдията - Иран = 1:0

Иранските медии осъдиха сръбския съдия Милорад Мажич, който бе главен рефер на мача на персите с Аржентина от група F на Световно първенство 2014 в Бразилия, който не е отсъдил дузпа в полза на иранците.

Иранците имат сериозни претенции за неотсъдена от балканеца дузпа в тяхна полза през второто полувреме (54'), с което Мажич до голяма степен е предопределил изхода от двубоя.

"Гаучосите" се наложиха с минималното 1:0 след изблик на гениалност от Лионел Меси в даденото от сърбина продължение на мача.

"Аржентина + съдията - Иран = 1:0". Това е заглавието на всекидневника "Ям-Ям", който публикува снимка на иранския нападател Ашкан Дежага, забил нос в тревата, след като е повален в наказателното поле от Пабло Сабалета в 54' при резултат 0:0.

"Аржентина победи благодарение на съдията", пише всекидневникът "Кодс" и продължава "иранските звезди станаха жертва на една грешка".

Всекидневникът "Хафт е-собх" от своя страна се възхищава от "най-хубавите 45 минути (второто полувреме) в историята на иранския футбол".