Иран постави България на колене в Световната лига

Поредна загуба в Световната лига инкасира България. Този път Иран бе отборът, който удари "лъвовете" на Пламен Константинов. Сазиатците ни биха с 3:1 сета.

Нашите взеха убедетелно първия сет, но после вместо да продължат с добрата игра се сринаха и с (18:25, 25:20, 25:23, 25:20) в четвъртия си мач в състезанието. Това бе и стартът на българския тим във втория турнир от Световната лига този сезон.

В Белград на волейболните ни национали водени от треньор Пламен Константинов им предстоят още мач с домакините от Сърбия в петък от 20 часа и двубой с Бразилия в събота от 17 часа.

България сечели първия гейм след по-добра игра в първия гейм, но в равностойна втора част иранците изравниха за 1:1 гейма.

В третия гем волейболистите ни водеха при първото техническо прекъсване с 8:6, но съперникът ни обърна до 16:13. С успешна атака на Методи Ананиев националите намалиха до 19:20, но Иран излезе напред, затваряйки гейма с 25:23.

В последната част българите допуснаха изоставане при 10:13, а после и 12:16. Иранците не изпуснаха инициативата и спечелиха гейма, а с това и мача с 3:1.