Интернет се подиграва с "гмуркането" на Робен

Ариен Робен отново се оказа в центъра на вниманието след мача между Холандия и Мексико, осминафинал на Световното първенство по футбол. Холандецът артистично падна за дузпа в продължението на редовните 90 минути, с което предизвика вълна от коментари в социалните мрежи.

„Лалетата“ обърнаха Мексико буквално в последните минути на двубоя и с резултат 2:1 се класират в следващата фаза на турнира.

Начинът по-който холандците си осигуриха победния гол от дузпа определено не се хареса на феновете на Мексико. Робен се просна в наказателното поле на „ацтеките“ след съприкосновение с Рафа Маркес.

Звездата на Байерн Мюнхен настоя, че е имало извършен фал срещу него, но това не попречи на фотографи и meme-та да го изобразят по най-различни начини.