Интернасионал съкрати аванса на Крузейро

Интернасионал победи последния в класирането Куритиба с 4:2 като домакин в мач от 25-ия кръг на бразилското футболно първенство.

Възпитаниците на Абел Брага постигнаха трети пореден успех в серие А и с 47 точки се доближиха на 6 точки от шампиона и лидер в класирането Крузейро, който вчера стигна само до 0:0 при гостуването си на Спорт Ресифе.

Едуардо Саша се разписа два пъти, а по едно попадение за успеха добавиха Андрес Д'Алесандро и Алекс. Интернасионал, който се стреми към първа титла от 1979 година насам, в неделя гостува на Крузейро в мач, който може да се окаже решаващ 13 кръга преди края на сезона.

С два късни гола Атлетико Минейро се справи с гостуващия Витория с 2:0. Диего Тардели откри резултата в 86-ата минута, а в последните секунди на добавеното време Гилерме гарантира четвъртата последователна победа на домакините, които се изкачиха на четвърто място с 43 точки.

Гремио продължи добрата си серия под ръководството на бившия селекционер на Бразилия Луис Фелипе Сколари с успех с 2:0 над домакина Ботафого. Аржентинецът Ернан Баркос реализира двете попадения след почивката, а Гремио записа осми пореден мач без допуснат гол и девета последователна среща без поражение в шампионата.

Тимът на Сколари вече е пети с 43 точки. Коринтианс загуби с 0:1 при гостуването си на Атлетико Паранаензе и падна на седмо място с 40 точки. Единственият гол вкара Клео от дузпа три минути преди почивката.