Интер застраши серизоно мястото си в Европа

Интер остави вратата широко отворена в борбата за 5-ото място в Серия А, след като възпитаниците на Валтер Мацари пропиляха 2 гола аванс като гост на Ливорно и стигнаха само до 2:2 срещу борещия се да не изпадне тим.

След скучно начало, в което имаше един удар към двете врати, "нерадзурите" заиграха по-добре и логично стигнаха до два гола в заключителните минути на първата част.

В 37' Икарди не успя да стреля към вратата след чудесно центриране от фланга, но топката все пак стигна до Ернанеш, който с мощен удар направи Барди безпомощен.

Точно когато се очакваше сигналът за почивка между полувремената, след като защитата на Ливорно сбърка фатално за втори път, а Паласио от воле разстреля стража на домакините и донесе комфортния аванс на Интер.

Усилията в края на първата част обаче се оказаха напразни, след като Паулиньо даде надежда на "слоновете" в 54', а само 5 минути преди края резервата Емегара преодоля Ханданович за втори път, носейки ценна точка за своите.

Ливорно обаче има тежка задача до края на сезона. Отборът е на 17-о място с 27 точки и е само на една от зоната на изпадащите, където е тимът на Болоня. Двата отбора ще спорят за последното място, което гарантира участието в Серия А и през следващия сезон.

Мястото на Интер в Европа също е далеч от сигурно, след като тимът остава на 5-о място с актив от 48 точки, но само 1 повече от Парма. В рамките на 6 точки пък са включени още отборите на Аталанта, Лацио, Верона, Торино и Милан. Парма е с мач по-малко.