Интер заби гол на Дунав в 10-ата секунда, но русенци стигнаха до равен

снимка: Канал 3

"Дунав" завърши 1:1 с третодивизионния "Интер" Плачидол във втория си мач от турнира "Балчик Къп" днес. Срещата се игра на стадиона в КК "Албена".

Веселин Великов започна със състав Радосвет Христов, Марио Петков, Петър Патев, Михаил Милчев, Антон Огнянов, Ивайло Раденцов, Светослав Читаков, Деян Лозев, Николай Колев, Бранимир Костадинов и Йордан Димитров.

"Драконите" не влязоха по най-добрия начин в мача. Те буквално проспаха атака на "Интер", която завърши с попадение за състава от Плачидол още в 10-ата секунда.

Последва натиск на русенския отбор, а третодивизионният тим така и не мина централната част на терена. До края на първата част обаче до гол не се стигна.

След почивката Великов освежи своите редици, като в игра влязоха почти всички дунавци с изключение на лекуващите леки травми Мартин Ковачев, Янислав Иванов и Георги Чакъров. Водачът в "Б" група продължи да диктува случващото се на терена, но стигна само до едно попадение, дело на Диян Димов в 73-ата минута. В 82-ата минута Мирослав Будинов бе фаулиран грубо в наказателното поле на плачидолци, като при интервенцията срещу него бранител на съперника разкъса калците и окървави глезена му.

Вместо да отсъди дузпа обаче, главният рефер отговори на претенциите на нападателя с червен картон.

"Футболистите ни си позволиха да подценят началото на мача и бяха наказани. След това съперникът ни влезе в ролята на "опълченците на Шипка". Въпреки многото положения обаче, вкарахме само един гол. Отново имаме претенциите към съдийството. Не искаме някой да ни подпира или дори да свири 50 на 50, а да се отсъжда това, което се случва. Будинов е с подут и разкървавен глезен, но вместо дузпа получихме червен картон. Това не е нормално", сподели Великов.

Припомняме, че това е втори мач за русенския състав в надпреварата край морето. В първия той отстъпи на елитния "Черно море" с 1:2, като варненци получиха дузпа и играха с човек повече от 13-ата минута.

Преди това дунавци записаха последователно загуба с 3:4 от "Оборище" Панагюрище, победа с 6:1 над "Свиленград" и равенство 1:1 с "Берое" в Стара Загора.

Следващата среща на "драконите" от турнира "Балчик Къп" е срещу "Балкан" Ботевград на 12 февруари.