Интер спечели групата си в Шампионската лига

снимка: ройтерс

Отборът на Интер си гарантира първото място в група B на Шампионската лига, след като завърши наравно - 1:1 при гостуването си на Трабзонспор. Рикардо Алварес откри резултата за "нерадзурите" в 18-та минута, а Халил Алтънтоп донесе точката за домакините с изравнително попадение в 24-та минута.

Срещата започна добре за възпитаниците на Клаудио Раниери, които откриха резултата в 18-та минута чрез Рикардо Алварес. Той се възползва от двойно подаване с Диего Милито и с премерен удар не остави шансове на вратаря на Трабзонспор Толга Зенгин за 0:1.

Радостта на "нерадзурите" обаче не трая дълго, защото само шест минути по-късно (24') турците стигнаха до изравнителен гол, дело на Халил Алтънтоп.

След почивката футболистите на Трабзонспор заиграха по-активно, търсейки победен гол, който би им дал по-големи шансове за класиране напред в турнира, но защитата на Интер не позволи да бъде пробита и двата отбора си разделиха по една точка.

След това равенство Интер събра 10 точки, с които е недостижим на върха в класирането. Трабзонспор е на второ място с 6 пункта, а трети и четвърти са Лил и ЦСКА (Москва) с по 5 точки. В последните мачове от групата Интер приема ЦСКА, а Трабзонсор гостува на Лил.