Интер смаза Сампдория и се намести в топ 4

Интер постигна една от най-убедителните си победи през сезона, сразявайки с 3:1 борещия се за оцеляване Сампдория на стадион „Джузепе Меаца“. Вечерният двубой от съботната програма на Калчото не предложи много интрига на феновете, но пък тифозите на „нерадзурите“ бяха зарадвани с много попадения от своите любимци, които иначе имат 10 минимални победи в първенството досега.

Резултатът бе открит от необичаен голмайстор – Данило Д'Амброзио на далечната греда засече отблизо топката в мрежата, след като Джейсон Мурийо се пребори във въздуха при центриране от корнер и я насочи към съотборника си в 23-ата минута.

Д'Амброзио е първият италианец, реализирал попадение за Интер от повече от година и два месеца – за последно на 15 декември се разписа Андреа Ранокиа, който вече не защитава „синьо-черната“ фланелка.

Друг защитник стана автор на втория гол, и то отново от изпълнение на корнер. Този път Фелипе Мело се извиси в наказателното поле и с глава подаде топката към голлинията, където дебнеше Миранда, който също с глава я разпечата отблизио Емилиано Вивиано за 2:0.

Третото попадение на Интер също не бе изработено с особена креативност, след като бранител на Сампдория направи нелеп опит за финт до централния кръг и Мауро Икарди му отне топката. Аржентинският топ нападател на „нерадзурите“ направи скоростен пробив към наказателното поле, след което изключително елегантно и прецизно насочи кълбото в мрежата за 3:0.

Това е 11-ти гол за Икарди през сезона от само 19 удари в очертанията на вратата. Той продължава, де факто, да бъде голмайстор на Интер, въпреки че съотборникът му Едер има 12 гола на сметката си, но те са през първия полусезон с екипа на Сампдория.

Крайното 3:1 бе оформено в 92-ата минута с чудесен диагонален изстрел от около 13 метра на Фабио Куалярела.

Интер събра 48 точки и поне временно изпревари на четвъртото място Рома, който е с 47 и в неделя от 21:45 часа приема Палермо на „Олимпико“. Третият Фиорентина има 49, като също в неделя от 16 часа гостува на Аталанта.

Сампдория остава точно над чертата на изпадащите с 25 точки – три повече от Фрозиноне.