Интер се събуди с трета победа в Серия А

снимка: tuttosport.com

Интер постигна едва третия си успех в Калчото, след като в първи мач от 11-ия кръг надигра на „Джузепе Меаца" Каляри с 2:1. И двете попадения за „нерадзурите" бяха реализирани след почивката - Тиаго Мота откри резултата в 54-ата минута, а в 60-ата Фелипе Кутиньо покачи преднината на домакините с първия си гол за отбора. В заключителните секунди на редовното време, все пак, гостите от остров Сардиния стигнаха до почетно попадение, дело на Ларивей.

Така световният клубен шампион се покачи на 16-та позиция и събра актив от 11 точки, като трябва да се вземе предвид факта, че Интер има мач по-малко от отборите в дъното на класирането (мачът с Дженоа беше отложен, заради поройните дъждове в града преди международната пауза). Каляри пък ще остане на 10-то място с 13 пункта, но утре може да бъде изместен от Аталанта, Дженоа, Фиорентина, Киево и Парма.

Малко преди началото на първото полувреме Клаудио Раниери трябваше да претърпи нов удар, след като стана ясно, че Уесли Снайдер е получил контузия за загрявката и няма да може да вземе участие в срещата. На негово място влезе един от позабравените плеймейкъри на „нерадзурите", който често се появяваше на терена под ръководството на Рафаел Бенитес - Фелипе Кутиньо.

Интер имаше териториално предимство и стигна до по-чистите голови положения, но въпреки това не можа да реализира гол, с който да тушира напрежението върху отбора като цяло. Атаките на домакините обаче не бяха особено организирани и за отбраната на Каляри не бе трудно да парира повечето от тях.

В средата на първата част гостите от Сардиния бяха подложени на натиск, но той бе подчертано стихиен и поводите за притеснение на вратаря им Микаел Агаци идваха от разбъркванията в наказателното му поле. Стигаше се и до куриозни ситуации, при които четирима-петима футболисти в „черно-синьо" пробваха да нанесат решаващ удар, но не успяваха да нацелят правилно топката.

В 21-ата минута Джампаоло Пацини отправи опасен изстрел, но Агаци отклони кълбото в горната греда и предотврати гола. 120 секунди по-късно Мауро Сарате от пряк свободен удар отново тества вратаря на Каляри, който пак изби в сглобката и не позволи да бъде преодолян.

След почивката сякаш домакините бяха разбрали грешките в подхода си и започнаха да търсят по-различни варианти за преодоляване на отбраната на сардинците.

В 54-ата минута влезлият като резерва Рикардо Алварес центрира от статично положение на левия фланг в близост до тъчлинията. Пацини отклони леко топката с глава и тя попадна в Тиаго Мота, който се бе откъснал от отбраната на гостите и отблизо разстреля Агаци - 1:0.

В 60-ата Интер нанесе втория си сериозен удар в срещата и на практика си подпечата победата, благодарение на солова акция на Кутиньо. Бразилският халф направи пробив по лявото крило и си освободи позиция за стрелба, като с шут от 15 метра по земята не остави никакви шансове на Агаци - 2:0.

От този момент нататък темпото на двубоя спадна и гостите от Каляри пробваха няколко атаки към Жулио Сезар, за да намалят изоставането си, но не стигаха до сериозни шансове за гол.

В 89-ата минута, все пак, гостите от Сардиния стигнаха до почетно попадение, след като Ларивей се възползва от центриране на Наинголан и намали изоставането на тима си - 2:1.