Интер приключи сезона с поражение във Верона

Киево победи Интер с 2:1 в последния за двата тима двубой от Серия А през този сезон.

На практика срещата нямаше значение, тъй като Интер вече си бе осигурил място в Европа през следващия сезон, а нямаше шансове да спечели квота за Шампионската лига. Киево пък вече си бе осигурил оставането в елита и играеше само за честта си срещу "нерадзурите".

"Летящите магаренца" обаче я защитиха по най-добрия нач, след като успяха да се наложат над своя съперник и то след обрат.

През първото полувреме домакините от Верона бяха по-активният тим и създадоха поредица от положения пред Хуан Пабло Карисо, но вместо да отбележат, в 41-а минута Интер излезе напред чрез Марко Андреоли. Киево пък удари две греди чрез Палоски и Лазаревич.

През втората част креативността на домакините секна, а Интер стоеше по-добре на терена до 70-а минута. В 73-а минута хубава комбинация между Лазаревич и Виктор Обина позволи на последния да изравни, а в самия край на двубоя той донесе и успехът за Интер.

Така Интер финишира на пета позиция с актив от 60 точки и ще играе в Лига Европа, докати Киево заема 16-о място в крайното класиране на Серия А с 36 точки.

За Интер за последен път като титуляри започнаха Естебан Камбиасо, Диего Милито и Хавиер Санети. Валтер Мацари направи множество промени в състава си и на терена се появиха Уго Кампаняро, Марко Андрелои, Силти Тайдер и Рубен Бота. Намиращият се в отлична форма Матео Ковачич пък действаше зад двмата нападатели - Бота и Милито.

Алберто Палоски поведе атаката на тима от Верона.  Бощян Цезар и Дженаро Сардо останаха извън титулярния състав на домакините заради контузии. Сирил Теру одори не бе в групат за мача, но Матео Рубин се завърна в стартовите 11.

Двубоят бе лишен от голяма интрига и в първите минути на срещата Интер позволи на своите домакини да създадат два добри шанса за гол, които обаче Деян Лазаревич и Алберто Палоски пропиляха. Първият бе спрян от Хавиер Санети, докато при удара на Палоски Хуан Пабло Карисо се отличи със спасяване.

Добрата игра на Киево продължи и в 10-а минута Палоски удари и гредата.  Той получи хубав пас отдясно, обърна се и стреля в напречния стълб.

Постепенно Интер изравни играта и в 20-а минута Лорензо Скици трябваше да спасява шут на Данило Дамброзио.

Все пак домакините продължаваха да създават главоболия на Карисо и след още няколко положения, открили се пред Лазаревич, словенецът удари още една греда. Това се случи в 30-а минута, когато нападателят на Киево получи аисистенция от Палоски, освободи се и стреля от малък ъгъл, но гредата отново спаси Интер.

Въпреки повечето положения за домакините, "нерадзурите" откриха резултата. В 41-а минута Марко Андреоли се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Киево при едно разбъркване след статично положение и от около 12 метра порази вратата на Скици за 1:0.

В началото на втората част сериозните положения пред двете врати липсваха. Валтер Мацари подсили защитата си с включването на Андреа Ранокиа и опасностите пред Карисо секнаха.

Напротив, именно Ранокиа можеше да се разпише в 63-а минута. Дарио Даниели центрира в наказателното поле, но бранител на Киево блокира шута на влезлият като смяна футболист.

С преднина в резултата Интер играеше спокойно, докато "летящите магаренца" като че ли се бяха изчерпали откъм идеи в атака. В 72-а минута Матео Ковачич преодоля двама противникови защитника и подаде към Тайдер, който стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът бе блокиран и отиде в ръцете на Скици.

Само минута по-късно гениална изява на Лазаревич възстанови равенството. Хърватският национал демонстрира страхотен поглед върху намери Виктор Обина вляво, който нахлу в наказателното поле и с прецизен удар по диагонала разстреля Карисо за 1:1.

В следващите минути и двата тима имаха по едно положение за гол, но героят се казваше Виктор Обина. Той донесе успехът на Киево с шут от близо 30 метра, който не остави шансове на Карисо.