Интер помрачи два празника в един ден

Отборът на Интер загуби втори пореден мач в разстояние на само няколко дни, след като тази вечер "нерадзурите" отстъпиха с 0:1 на Болоня пред собствена публика в среща от 28-ия кръг на Серия А. Единственият гол отбеляза бившият национал на Италия Алберто Джилардино.

Така Интер се свлече на 5-а позиция във временното класиране и остава на 4 точки от третото място, даващо право на участие в Шампионската лига на есен. Там се намира градският съперник Милан. Фиорентина пък излезе на четвърто място, печелейки гостуването си на Лацио.

Сблъсъкът на „Сан Сиро" бе специален за Интер поради две причини. Вчера „нерадзурите" отпразнуваха своя 105-и рожден ден, а аржентинският капитан и символ на тима Хавиер Санети изигра своя мач №600 в Серия А.

През седмицата Интер допусна тежко поражение с 0:3 от Тотнъм в Лига Европа, като футболистите на Андреа Страмачони имаха шанс да се реваншират пред своите тифози. Феновете обаче отново останаха разочаровани.

Родриго Паласио оглави атаката на „нерадзурите", докато Есекиел Скелото и Марко Бенаси също получиха титулярни места. Валтер Гаргано, Деян Станкович и Фреди Гуарин допълниха средната линия на Интер, докато атаката на Болоня бе оглавена от бившия таран на Милан и Фиорентина Алберто Джилардино. Интер не можеше да разчита на наказания си вратар Самир Ханданович, като неговото място бе заето от аржентинеца Хуан Пабло Карисо.

Първата част протече ужасяващо за Интер, въпреки, че полувремето завърши при нулево равенство. Болоня обаче бе видимо по-добрият отбор на терена, като играчите на Андреа Страмачони бяха изпратени с освирквания от трибуните.

Гостите на няколко застрашиха сериозно вратата на Карисо, като единствено късметът помогна на Интер да се оттегли на почивка със „суха мрежа". Едва в края на полувремето Интер създаде нещо опасно за вратата на Курчи, но центриране на Скелото бе отразено от Морлео.

Още на почивката Андреа Страмачони извърши първа смяна в състава си, като специалистът гласува доверие на Антонио Касано, с когото за малко не се сби през миналата седмица. ФантАнтонио зае мястото на младия Марко Бенаси.

Още в 50' Интер получи шанс да отбележи, но опитът на Станкович не се оказа успешен. Пет минути по-късно сърбинът напусна, бивайки заменен от хърватския талант Матео Ковачич. В 57' трибуните на „Сан Сиро" замлъкнаха, защото Болоня излезе напред в резултата. Алберто Джилардино не остави никакви шансове на Карисо, макар и със съмнения за засада при изстрела си.

Между 70' и 71' Интер на два пъти имаше шанс да изравни, но вратата на Болоня оцеля. Първо Курчи отрази силен удар на Гуарин, а минута по-късно Налдо решително блокира изстрел на Касано. В 76' резервата Естебан Камбиасо също можеше да възстанови равенството, но и неговият опит бе отразен. Малко по-късно Карисо спаси вратата на Интер от втори гол, парирайки удар с глава на Крин.

До края на срещата Интер натисна, но футболистите на Страмачони продължиха да показват неумение пред гола. В 88' Андреа Ранокия стреля към вратата на Курчи, но запращайки кълбото над гредата. Минута по-късно удар отправи и Паласио, но Курчи не бе затруднен. В последната минута на продължението стражът на Болоня се превърна в герой за своя тим, спасявайки изстрела с глава на Естебан Камбиасо.