Интер пак разочарова на "Меаца"

Интер отново регистрира разочароващ резултат в Серия А, след като не можа да победи Каляри на „Джузепе Меаца“ и стигна само до равенство 1:1. Така „нерадзурите“ за пореден път изнервиха феновете си, които бяха започнали да се връщат на стадиона, обнадеждени от победата с 2:1 над Фиорентина миналата седмица.

В 40-ата минута обаче Маурисио Пинила изведе гостите от Сардиния напред в резултата, с което попари тифозите по трибуните. Все пак, натискът на Интер след почивката даде отражение и Роландо възстанови равенството в 52-ата минута.

Както често се случва в домакинствата на „нерадзурите“ срещу по-непретенциозни съперници през този сезон, играчите на Валтер Мацари упражниха стихиен натиск и пропуснаха няколко отлични положения за втори гол.

Върхът на малшанса на Интер срещу Каляри бе хубавият изстрел на Мауро Икарди в 89-ата минута, който обаче срещна напречната греда. В продължението пък Роландо се размина пред вратата с прострелно центриране на Фреди Гуарин, а самият португалец с мощен удар от фаул на 35 метра по зрелищен начин можеше да се превърне в герой, но топката профуча на сантиметри от гредата.

Така „нерадзурите“ събраха 40 точки и остават на 5-то място в класирането след 25 кръга, като са на 10 пункта от 3-ия Наполи, който е с мач по-малко и ще домакинстват утре от 22 часа на Дженоа.

Каляри пък вече е с 25 точки на 15-ата позиция, на 5 от зоната на изпадащите.