Интер пак докара инфаркт на феновете си

Интер и Парма направиха зрелищно реми 3:3 в последния мач от 15-ия кръг на италианската Серия А, с което продължи разбиването на мита за дефанзивния футбол, който се практикува на Апенините.

Равенството е трето поредно за Интер, който се отдалечи вече на 12 точки от лидера и шампион Ювентус. Големият брой пропуски на „нерадзурите“ оставят отбора с актив от 28 пункта и му отреждат 4-та позиция в класирането – на 4 от Наполи, който също направи реми 3:3 с Удинезе в своя мач от кръга в събота вечер.

„Дуковете“ пък вече имат 18 точки и се изравняват по актив с Милан и Каляри, с които разпределят местата от 9-то до 11-то.

Парма не бе отбелязвала 3 гола на като гост на Интер от 9-ти май 1999-та година, когато спечели визитата си с 3:1 и записа единствения си успех в Милано над този съперник. „Дуковете“ прекъснаха ужасната си поредица от 7 загуби на „Джузепе Меаца“, като за последно (преди днес) избегнаха поражението на 26-ти септември 2004-та година с равенството 2:2.

Никола Санзоне попари трибуните на „Джузепе Меаца“ в 11-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря Самир Ханданович с прекрасен пас от Марко Маркиони. Защитата на Интер бе елиминирана, а италианският нападател на Парма откри резултата с първия си гол за сезона – 0:1.

4050745

Хаотичният натиск на Интер все пак даде позитивен ефект секунди преди края на редовното време на първата част, когато Фреди Гуарин с отлично центриране отдясно успоредно на голлинията намери Родриго Паласио. Изстрелът с десния крак на Ел Тренца, както е прякорът на аржентинеца заради плитката му, се оказа неспасяем – 1:1.

За съжаление на тифозите на Интер, дори късният изравнителен гол не можа да осигури някакво спокойствие за почивката. Марко Пароло наказа груба грешка на Ханданович, който изпусна топката след безобидно центриране на Габриел Палета.

Това позволи на Пароло да провре кълбото под плонжа на вратаря, за да възстанови аванса на Парма – 1:2. Това бе 6-ти гол в кампанията за Пароло, което е рекорд за него, а любопитното е, че 5 от тези попадения са отбелязани срещу отбори от област Ломбардия.

4050744

Самият футболист на полувремето сподели, че е фен на Милан и обича да вкарва на Интер, защото цялото му семейство подкрепя „черно-сините“.

„Нерадзурите“ реагираха светкавично на предизвикателството след подновяването на играта и само в рамките на 2 минути осъществиха пълен обрат. Първо великолепно центриране отляво на Рикардо Алварес бе посрещнато с глава от Паласио, който насочи топката в мрежата на Антонио Миранте – 2:2 в 54-ата минута.

4050741

В 56-ата Гуарин майсторски овладя топката на границата на наказателното поле и си я нагласи на неудобния ляв крак, след което стреля по земя и лек рикошет помогна на кълбото да стане неспасяемо за Миранте – 3:2.

Слабата игра в защита обаче отново провали „нерадзурите“, като в 70-ата минута Парма стигна до равенство 3:3. Отново Санзоне наказа Ханданович, след като получи хубаво центриране отдясно и се пребори за позиция с Андреа Ранокиа, за да се разпише за втори път в мача и през сезона като цяло.

4050743

Наставникът на Интер Валтер Мацари направи подчертано офанзивни смени с включването на Юто Нагатомо, Ишак Белфодил и Сафир Тайдер, но се получи обратен ефект и до последния съдийски сигнал Парма изтърва две чисти положения.

В 92-ата минута обаче Естебан Камбиасо накара Мацари да се прекръсти, след като не можа да преодолее Миранте с мощен изстрел от воле на около 6 метра фронтално срещу вратата.

Така в крайна сметка двубоят приключи наравно 3:3.