Интер обърна Днипро с човек по-малко

Италианският гранд Интер се поздрави с труден успех с 2:1 като домакин на украинския Днипро (Днепропетровск) в мач от група F на Лига Европа.

Гостите започнаха срещата по-активно и изненадващо откриха резултата в 16-ата минута. Йевген Коноплянка отправи бомбен шут, който бе избит от вратаря на Интер Самир Ханданович, но Руслан Ротан не сбърка при добавката, смълчавайки трибуните на “Джузепе Меаца”.

Десетина минути по-късно (27’) футболистите на Днипро получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Жуан срещу Йевген Чеберячко в наказателното поле. Зад топката застана Коноплянка, но ударът му бе спасен от Ханданович.

Малко по-късно Интер изравни (30’). Ернанес центрира от фаул в пеналта, където се получи разбъркване, а най-съобразителен бе Здравко Кузманович, който от непосредствена близост направи 1:1.

“Нерадзурите” останаха с човек по-малко на терена в 47-ата минута, когато Андреа Ранокиа получи втори жълт и съответно червен картон за грубо нарушение срещу голмайстора за Днипро Руслан Ротан.

Въпреки и в наманен числен състав, Интер стигна до пълен обрат в 50-ата минута. Ернанес намери чудесно Пабло Освалдо и той преодоля стража на Днипро, оформяйки крайното 2:1.

В другия мач от групата Сент Етиен стигна само до 1:1 като домакин на азербайджанския Карабах. Азерите откриха резултата чрез Вугар Надиров в 15-ата минута, а Рики ван Волфсвинкел изравни в 21-ата.

След победата си над Днипро Интер събра 11 точки, с които вече е недостижим на първото място в групата. Втори е Сент Етиен, следван от Карабах, като и двата отбора имат по 5 точки, а последен е Днипро с 4 пункта.