Интер най-накрая спечели в Серия А

Интер сложи край на негативната си поредица от четири мача без победа, като спечели с минималното 1:0 гостуването си на Чезена в среща от неделната програма на 8-ия кръг в Серия А.

Единственото попадение от дузпа в 32-ата минута реализира Мауро Икарди, след като вратарят на домакините Никола Леали получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле срещу останалия сам срещу него Родриго Паласио.

„Нерадзурите“ удържаха крехкия си аванс не без помощта на вратаря си Самир Ханданович, който се отчете с две отлични спасявания през първото полувреме. След почивката гостите диктуваха темпото на двубоя, като можеха да отбележат и още попадения, но направиха няколко пропуска, най-сериозният от които на Паласио в самия край.

Ел Тренца, както е прякорът на аржентинския национал заради марковата му тънка опашка, бе изведен сам срещу вратаря след контраатака в добавеното време на срещата, но не можа да преодолее резервата Федерико Алиарди.

Така Интер събра 12 точки и заема 8-ма позиция в класирането, изоставайки на 4 от топ 3, където в момента се намира Удинезе, но само заради по-добрата голова разлика от Сампдория. Довечера Милан може да изпревари „зебрите“ и „блучеркиати“ и да дръпне с 5 пункта на градския си съперник, ако надвие Фиорентина. Чезена е 17-ти с 6 точки.

Валтер Мацари отчаяно се нуждаеше от победа, след като в последните четири двубоя записа неубедителни резултати – 1:4 от Каляри, 0:3 от Фиорентина, 2:2 с Наполи и 0:0 със Сент Етиен в турнира Лига Европа.

Така Интер остава непобеден от Чезена в историята на Серия А, като вече има 9 победи в 13 мача срещу по-скромния си съперник, който обаче този сезон на свой терен стигна до равенство 1:1 с Милан.

Следващият двубой на "нерадзурите" ще бъде срещу една от най-добрите защити в Италия - тази на Сампдория.