Интер надигра Удинезе с 3:2 като гост

галерия:

снимка: ройтерс

Италианският шампион Интер продължи да брани титлата си с класа. Днес "нерадзурите" постигнаха важна победа с 3:2 при гостуването си на Удинезе в мач от 26тия кръг на Серия А.

 

Възпитаниците на Жозе Моуриньо изпълниха задачата си за едно полувреме, в което гостите отвърнаха на ранния гол на Удинезе с три в мрежата на Самир Ханданович.

 

Симоне Пепе откри резултата още в 3' на двубоя, когато бе изведен от Антонио Динатале и прати топката в мрежата на домакините за 1:0. Отговорът на Интер последва незабавно и в 5' Марио Балотели изравни с топовен изстрел от извън наказателното поле на домакините. След бързия старт играта се поуспокои, но в средата на полувремето инициативата отново бе поета от "нерадзурите".

 

В 21' Дъглас Майкон изведе гостите напред в резултата, след като се разписа за 2:1. Бразилецът комбинира с Диего Милито, който намери Горан Пандев, а македонецът пусна извеждащо подаване за Майкон и последният намери вратата на домакиниет с прецизен изстрел.

 

Секунди преди почивката Милито направи 3:1 в полза на гостите от Милано, след като засече с глава центриране на Балотели и прати топката в мрежата на Ханданович.

 

В 50' домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Шутът на Тото Ди Натале срещна стената и топката се отклони, но само, за да попадне в краката на Пепе който я прати в мрежата на Жулио Сезар. Голът на "черно-белите", обаче бе отменен от главния рефер, който отсъди дузпа в полза на Удинезе, тъй като футболист на Интер в стената е ударил топката с ръка преди тя да попадне в Пепе. Зад бялата точка застана Ди Натале, който без колебание върна домакините в играта с гол за 2:3.

 

Днешният успех позволи на Интер да запази аванса си от четири точки пред втория в Серия А - Милан. В същото време Удинезе са 16ти на точка зад Катания и на четири над зоната на изпадащите, където за оцеляване се борят Ливорно, Сиена и Аталанта.