Интер и Верона спретнаха страхотно шоу на "Меаца"

Интер отново се върна на пътя на победата в Серия А, след като стигна до успех с 4:2 в невероятен двубой срещу Верона от 9-ия кръг на първенството.

Големият проблем за отбора на Николай Михайлов, който отново остана на пейката, се оказаха корнерите, след като цели 3 гола паднаха от центрирания на Гуарин от ъглов удар.

Още в 9' Джонатан стреля и топката рикошира в Морас, оплитайки се в мрежата зад Рафаел. Три минути по-късно и Паласио се разписа след разбъркване и грешка на гостите. В 32' все пак Мартиньо вкара за 2:1, но Камбиасо оформи резултата на 3:1 на почивката.

След подновяването на играта паднаха нови два гола, като Роландо отбеляза за 4:1 в 56', а в 70' Ромуло оформи крайното 4:2 в поредния вълнуващ двубой до момента в Серия А.

Успехът на възпитаниците на Валтер Мацари прекрати серията от 3 мача без победа в първенството, а Интер се върна в топ 4 и има 18 точки - с две повече от днешния си съперник, който е позиция по-надолу с 16.

От самото начало Интер наложи опустошителен натиск, който доведе до корнер в 9'. Топката беше центрирана в наказателното поле, където Джонатан нанесе страхотен удар, а топката се отби в Морас и влетя във вратата - 1:0 за домакините.

Проблемите за Верона продължиха и отново след корнер само 3 минути по-късно Интер вече водеше с 2:0. Роландо стреля с глава, но топката беше спасена. Тя рикошира в Паласио, който бе само на метър от голлинията - 2:0.

След бързите два гола Верона се поосъзна и почна да играе по-добре, а Тони с глава можеше да изравни, но топката облиза горната греда. Все пак гостите се разписаха, след като двойно подаване изведе Мартиньо сам срещу вратаря, а Каризо не успя да се намеси - 2:1.

Това обаче по никакъв начин не наруши самочувствието в играта на домакините, които продължиха да натискат, а в 38' "Джузепе Меаца" отново ликуваше. Нагатома осъществи самостоятелен пробив и стреля в страничната греда. Топката се озова в Паласио, който насочи паса си към Камбиасо, а аржентинецът се разписа за 3:1.

След началото на втората част Интер продължи със силното си представяне, а проблемите при корнер за Верона продължиха. Така се стигна до 56', когато Фреди Гуарин центрира ниско на близката греда, защитата на гостите не се намеси умело, а Роландо засече топката за 4:1 в полза на "нерадзурите".

Домакините решиха, че срещата е приключила и Верона натисна своя съперник. В 71' Тони получи отлична топка в наказателното поле и я гардира между двама. Той пусна вляво от себе си, където беше Ромуло и той с удар от 12 метра препарира Каризо за 4:2.

До края на срещата и двата отбора имаха шансове за още голове, а такъв на Тони в 76' бе отменен заради нарушение срещу Роландо.