Интер и Наполи разделиха точките в лудо зрелище на "Сан Сиро"

Отборите на Интер и Наполи завършиха наравно 2:2 в голямото дерби на седмия кръг на италианската Серия А.

И четирите попадения на "Стадио Сан Сиро" бяха реализирани през вторите 45 минути на сблъсъка, като последните две - по едно за двата тима, паднаха и в заключителните няколко минутки на дербито.

Първо Хосе Мария Кайехон изведе неаполитанците напред, но само три минути по-късно Фреди Гуарин изравни с първото си докосване в мача, разписвайки се след изпълнение на корнер.

Същинската драма в Милано настъпи в последните няколко минути на двубоя, когато двата тима си размениха по едно попадение за крайното 2:2. Първо Хосе Кайехон отбеляза втория си гол в двубоя за 1:2, което и доближи гостите до крайния успех в сблъсъка. Само минута по-късно обаче Интер все пак успя да избегне нова домакинска загуба, благодарение на бразилския халф Ернанес, който с глава засече центриране на сънародника си Додо и спаси една точка за домакините.

И двата тима удариха по веднъж гредите зад противниковите вратари, като първи това стори Ернанес от състава на Интер, а след почивката малшансът сполетя и Лоренсо Инсиние, който бе останал очи в очи със Самир Ханданович.

Така Интер не успя да запише успех в трети пореден мач от Серия А, като съставът на Валтер Мацари все пак успя да избегне трето поредно поражение след загубите от Каляри и Фиорентина. "Нерадзурите" събраха актив от 9 точки и се изравниха с "Ла Виола", но оставайки на 10-а позиция заради по-лошите си преки показатели.

Наполи пък се размина с трети пореден успех в Калчото, като "адзурите" имат вече 11 точки, изравнявайки се със състава на Верона. Отборът на Рафа Бенитес обаче остава на цели 8 пункта зад лидера и действащ шампион Ювентус.

Валтер Мацари заложи на любимата си постройка 3-5-2, като Андреа Ранокия, Неманя Видич и Жуан Жезус стартираха в отбрана пред вратаря Самир Ханданович. Додо и Джоел Оби стартираха на двата фланга, докато Ернандес, Гари Медел и Матео Ковачич заеха места в средата на терена. Аржентинското дуо Мауро Икарди и Родриго Паласио отново стартира в офанзивен план за „нерадзурите“.

Рафаел Бенитес постави Гонсало Игуаин на върха на своята атака, докато Хосе Кайехон, Марек Хамшик и Лоренсо Инсиние трябваше да подпомагат аржентинеца от втора позиция. Давид Лопес и Гьокхан Инлер стартираха като двойка вътрешни халфове, а Бритос, Албиол, Кулибали и Сунига бяха наредени в защита пред Рафаел.

4119694

Домакините от Интер стартираха по-агресивно двубоя, като в началните минути „нерадзурите“ бяха по-активни в офанзивен план от своя съперник. Джоел Оби се включи в атаката на миланци и опита силен изстрел от дистанция, но Рафаел улови сигурно в обятията си. Малко след това Мауро Икарди отигра с глава центриране на Паласио, но младият таран не бе точен. В 11' Ернанес засече центриране от корнер, но и бразилският национал не намери очертанията на вратата.

Постепенно се стигна до 17', когато Интер създаде и първия реален шанс за отбелязване на гол в срещата. Ернанес успя да намери Мауро Икардо в близост до вратата на неаполитанците, но ударът на „деветката“ прелетя над напречната греда.

4119690

Шест минути по-късно отново Интер бе отборът, който създаваше опасности пред вратата на съперника. Този път Додо се включи в атаката на домакините и центрира в пеналтерията на Наполи, а опитът за изстрел с глава на Икарди премина извън очертанията на вратата.

В 29' и гостите най-сетне погледнаха към пазената от Самир Ханданович врата, като в основната на всичко бе капитанът Марек Хамшик. Словашкият национал опита нещо средно между изстрел и центриране, но Ханданович внимаваше и успя да спаси.

Шест минути преди почивката и късметът се усмихна на Наполи, защото страхотен удар на Ернанес намери дясната странична греда на вратата. Бразилецът овладя на гърди една топка около границата на наказателното поле и светкавично изстреля кълбото с левия крак, като единствено страничният стълб помогна на безпомощния му сънародник Рафаел.

4119693

Минута преди почивката Наполи отново направи плах опит да застраши пазената от Ханданович врата, но словенският страж излезе навременно и пресече хитро подаване на Инсиние към Гонсало Игуаин.

И въпреки, че Интер бе категорично по-добрият тим преди почивката, втората част на „Стадио Сан Сиро“ започна със стопроцентова ситуация пред вратата на домакините. Марек Хамшик съумя да изведе Лоренсо Инсиние зад защитата на „нерадзурите“, като италианският национал остана очи в очи с Ханданович. Изстрелът на нападателя обаче срещна лявата странична греда на вратата, което и възстанови баланса между двата тима в това отношение.

4119691

В 58' Интер отговори с добро изпълнение на ъглов удар, но изстрелът с глава на Неманя Видич прелетя над напречната греда на вратата. Шест минути по-късно Наполи отново погледна към вратата на домакините, но Ханданович спаси коварния удар на Кайехон.

Постепенно отборът на Наполи започна да взима инициативата, като за разлика от първата част, футболистите на Рафаел Бенитес започнаха да играят все по-често в половината на своя домакин. Испанският наставник пък опита да освежи своя състав, гласувайки доверие на Жоржиньо и Дрийс Мертенс.

Трибуните на "Сан Сиро" бяха смълчани в 79', когато гостите от Неапол успяха да открият резултата в своя полза. Централният бранител на домакините Неманя Видич не се ориентира добре при едно центриране в наказателното поле на Интер, предоставяйки топката на дебнещия наблизо Хосе Мария Кайехон. Испанското крило нямаше нужда от втора покана и с кинжален изстрел прониза Самир Ханданович, извеждайки Наполи напред в резултата - 0:1.

Радостта на неаполитанците обаче не трая дълго, защото само три минути по-късно миланският гранд успя да възстанови равенството. Току-що влезлият в игра Фреди Гуарин бе оставен непокрит след изпълнение на корнер, като колумбиецът засече отклонената от Мауро Икарди топка и от близка дистанция опъна мрежата на гостите за 1:1.

Последните няколко минути на "Сан Сиро" се превърнаха в истински трилър, след като двата тима си размениха по едно късно попадение, оформяйки крайното 2:2 в срещата.

4119695

Първо Хосе Мария Кайехон отбеляза втория си гол в двубоя и доближи гостите до крайния успех, засичайки прецизно центриране на Давид Лопес в наказателното поле на Интер. И този път обаче отбраната на Наполи се пропука почти мигновенно след отбелязаното попадение, като още при първата си атака домакините успяха за втори път да възстановят равенството, благодарение на точния изстрел с глава на Ернанес.

Буквално в последните секунди Интер можеше да стигне и до крайния успех в двубоя, но удар с глава на резервата Ибрахима Мбайе премина на сантиметри покрай дясната странична греда на вратата.