Интер едвам оцеля като гост на Емполи (ВИДЕО)

Интер изигра най-слабия си мач под ръководството на Роберто Манчини и едвам устиска нулево равенство като гост на Емполи в първи мач от 19-ия кръг на Серия А. За първи път откакто наставникът се завърна на „Джузепе Меаца“ „нерадзурите“ не можаха да отбележат гол в Калчото, след като бяха реализирали общо 12 в предишните седем двубоя.

Интер бе неузнаваем като гост на стадион „Кастелани“ и бе тотално надигран от домакините, които и през първото, и през второто полувреме създадоха повече голови положения, но поради липса на класа в предни позиции, не успяха да зарадват привържениците си.

Интер остава 9-ти с 26 точки и определено разочарова и прекрати възходящата линия на представянето си в последно време. В предишните три мача „нерадзурите“ надвиха Дженоа с 3:1 с категорично превъзходство, изпуснаха да ударят шампиона Ювентус при 1:1 в Торино и за малко не осъществиха пълен обрат срещу Лацио при равенството 2:2 в последната среща за 2014-та година.

Емполи е 15-ти с 19 точки, като за четвърти пореден път при свое домакинство регистрира равенство 0:0, а вече общо 303 минути няма отбелязано попадение в Серия А. В допълнение към това от повече от два месеца няма регистриран гол на „Кастелани“ - за последно при победата над Лацио с 2:1 на 9-ти ноември.

Също така домакините вече нямат победа в седем поредни кръга и се смъкнаха в таблицата, след като преди това впечатляваха най-вече с представянето си на собствен терен. Ремито е трето за Интер в последните четири мача от Калчото, като „нерадзурите“ пропуснаха отново шанса да запишат втора поредна победа – подобно нещо не се е случвало от края на октомври, когато последователно с по 1:0 бяха надвити Чезена и Сампдория, все с голове от дузпи на Мауро Икарди.

Новото попълнение Лукас Подолски започна сред титулярите за втори пореден път, а Джердан Шакири влезе през второто полувреме, но и двамата рядко изобщо играеха с топката, при положение, че гостите на "Кастелани" рядко дори минаваха централната линия.