Инна Ефтимова втора след фотофиниш в Метц, Дечева трета

Българската спринтьорка Инна Ефтимова се класира на второ място в бягането на 60 метра на международния турнир по лека атлетика във френския град Метц.

Родната атлетка и французойката Карима Луами финишираха заедно със 7,28 секунди, но след фотофиниш за победителка бе определена Луами, а Ефтимова остана втора. На трето място завърши Вида Аним (Гана) със 7,29.

Другата ни представителка на надпреварата в Метц - Петя Дачева, завърши седма в коронната си дисциплина троен скок, след като се приземи в трапа на 13,65 метра.

Първото място във френския град спечели двукратната световна шампионка Яргелис Савине (Куба). Тя записа резултат от 14,55 метра. Втора с 13,97 остана сънародничката й Мабел Гей, а третата позиция бе за Руслана Цикоцка (Украйна) - 13,93 метра.