Иниеста излиза за мач №100 в Шампионската лига

Вторият капитан на Барселона Андрес Иниеста ще запише утре вечер своя мач №100 в Шампионската лига с екипа на каталунците.

"Лос кулес" гостуват на френския ПСЖ във втория си мач от група F, след като Барса надделя трудно с 1:0 при домакинството на АПОЕЛ преди две седмици.

Вечерта на "Парк де Пренс" пък ще бъде специална за №8 на гостите, който ще запише забележително постижение в най-силния клубен турнир на континента.

С Барселона Андрес Иниеста спечели на три пъти Шампионската лига - през 2006, 2009 и 2011 година, като несъмнено най-запомнящия се момент с негово участие е изравнителният гол срещу Челси на "Стамфорд Бридж" през сезон 2008/09.

Тогава Иниеста вкара в последните минути на срещата и класира Барселона за финала на "Стадио Олимпико" в Рим.

Андрес Иниеста ще се превърне и в четвъртият футболист в историята на клуба, който успява да достигне цифрата от 100 изиграни мача в Шампионска лига.

Преди него това бе по силите единствено на Шави Ернандес (148), Карлес Пуйол (120) и Виктор Валдес (110).