Индиана продължи възхода си, Коби отново спаси Лейкърс (видео)

Ню Йорк Никс имаше 3 поредни победи над Индиана Пейсърс, но серията от успешни игри беше прекратена от момчетата на Франк Вогъл. В Индианаполис домакините направиха феноменален обрат и постигнаха успех със 112:104 над един от най-големите си съперници.

По този начин "пешеходците" записаха втора поредна победа, което ги изкачи до 3-ото място в класирането за сметка на Орландо Меджик, който се свлече до 5-а позиция. Ню Йорк все още се намира на 8-а позиция, която дава право за участие в плейофите.

Първата четвърт беше изключително равностойна като тя завърши с тройка на Новак със сирената, която изравни резултата - 31:31.

Следващите две части бяха изцяло в полза на гостите, които играха много добре и във фаза защита, и в нападение. Това доведе до разлика от 15 точки при 89:74, но в този момент Индиана заигра перфектно.

Главният треньор Вогъл вкара ниска петица, която обърка състава на гостите. Гарда Пол Джордж заигра на крилото, а Дани Грейнджър беше изместен на позицията тежко крило, за да пази феноменалния в този мач Кармело Антъни. Барбоса и Хил организираха много добре атаките на „пешеходците" и това да де бързо резултат.

Индиана записа серия от 27:4, което напълно обърна развоя на събитията на паркета в Индианаполис. Пол Джордж и Дани Грейнджър поведоха своите съотборници, като гардът отбеляза 11 от 18-те си точки в последната четвърт. Звездата Грейнджър пък се отчете с три решаващи тройки.

Кармело Антъни се опита да върне Никс в мача с 8 поредни точки, но не успя да вкара две поредни тройки, което пречупи съпротивата на нюйоркчани.

Това беше втори пореден двубой, в който „пешеходците" обръщат двубой в последната четвърт, както и трети за последните седем дена - срещу Хюстън и Вашингтон.

Най-полезен за успеха беше Дани Грейнджър, който записа 27 точки и 7 борби. Пол Джордж добави 18 точки и 8 борби, а от скамейката Барбоса и Джоун се включиха с по 12.

В състава на Ню Йорк отново липсваха трайно контузените Лин и Студемайър. В тяхно отсъствие Кармело Антъни записа пореден силен двубой, завършвайки с 39 точки и 10 борби. Леандри Фийлдс се отчете с 15.

В „Стейпълс Сентър" за трети пореден двубой Коби Брайънт изкова успеха на своите в заключителните секунди. Лейкърс победи трудно Ню Джърси Нетс с 91:87, като за пореден път „езерняците" стигат трудно до успеха, след като води почти цял двубой с двуточкова разлика.

Момчетата на Майк Браун започнаха както обикновено много силно през първото полувреме и взеха раннен аванс, който в третата четвърт стигна 17 точки. Но за пореден път те допуснаха отпускане в своите редици, което доведе до изравняване на резултата минута и половина преди края.

Дерън Уилямс пое нещата в свои ръце и с две тройки и две асистенции доведе нещата до пълно равенство - 86:86. Перфектен изстрел със завъртане на Коби Брайънт донесе нов аванс на Лейкърс, а решаващият кош дойде 6.8 секунди преди края.

С три секунди до края на атаката Барнс намери №24, който беше заел позиция на два метра от тройката. Без да се колебае звездата се вдигна и стреля, топката се заигра с ринга, но в крайна сметка влезе и реши всичко в двубоя - 91:87.

Коби Брайънт беше най-резултатният играч на терена, завършвайки с 24 точки, 7 борби и 10-16 стрелба. Пау Гасол зае мястото на Байнъм като център и се отчете с дабъл-дабъл - 22 точки 12 борби, а Сешънс записа 19 точки, 11 асистенции и 6 борби.

За Нетс Уилямс отбеляза 20 точки, а Уолъс и Хъмфрис добавиха съответно 19 и 18. Доскорошната изгора на Ким Кардашиян записа и 15 борби.