Индиана подчини Оклахома преди плейофите в НБА

Дейвид Уест вкара 21 точки за победата на Индиана със 102:97 като домакин срещу Оклахома Сити в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Ланс Стивънсън се отличи с пети трипъл-дабъл през кампанията и помогна на Пейсърс да заличи пасива си в четвъртия период на двубоя. Кевин Дюрант реализира 38 точки за Тъндър, но те не бяха достатъчно, за да бъде избегнато поражението.

Оклахома е лидер в Северозападната дивизия, докато Индиана води в Централната конференция. Детройт загуби със 107:116 като домакин срещу Торонто. Демар Дероузън завърши с 30 точки за победителите, които изравниха клубния си рекорд от 2001-а и 2007-а година за най-много победи в редовния сезон - 47.

Кайл Лоури добави още 28 точки в актива на Раптърс. Андре Дръмънд беше най-резултатен за Пистънс с 14 точки и 17 борби. Неговият съотборник Джош Смит пропусна четвърти пореден мач заради контузия.

В друга среща от НБА Мемфис победи със 102:90 като гост срещу Лос Анджелис Лейкърс и запази шансове да се класира за плейофите в Западната конференция. Марк Гасол отбеляза 18 точки и овладя 15 борби за победителите, а Майк Милър добави още 13 точки за Гризлис. Джоди Мийкс се отличи с 20 точки за Лейкърс.

Тимът загуби последните си общо седем поредни мача в Лигата и последните си пет домакинства в зала "Стейпълс Сентър". Ламаркъс Олдридж реализира 26 точки за победата на Портланд със 119:117 у дома след продължение срещу Голдън Стейт.

Стивън Къри завърши с 47 точки за Уориърс, което е рекорд за него през сезона, но това не беше достатъчно на гостите да спечелят 50-ата си победа в шампионата. До момента "войните" са с 49 успеха и 31 поражения.

До края на редовния сезон Голдън Стейт има да изиграе още две срещи. Портланд е на пето място в Западната конференция, докато отборът от Оукланд заема шестата позиция на Запад преди началото на плейофите.