Индиана надигра Маями в дербито

Индиана Пейсърс се наложи с 84:83 над Маями в дербито на Източната конференция на НБА, въпреки че изоставаше със 7 точки в четвъртата част. Пол Джордж вкара 23 точки, а Рой Хибърт добави 21.

Пейсърс имат 52 победи и 20 загуби на върха в Конференцията, а Маями е 2-и с 48/22. С този мач най-добрият домакин в Лигата сложи край на серията от две поредни поражения, повеждайки с 2-1 в директните мачове срещу защитаващия титлата си отбор на Маями.

Също така Индиана си осигури и втора поредна титла в Централната дивизия, което не се е случвало от сезоните 1998/1999 и 1999/2000. За гостите от Маями ЛеБрон Джеймс вкара 38 точки, но пропусна важна стрелба от зоната за три точки в самия край на мача. Крис Бош опита да довкара отскочилата топка, но също не успя. От другата страна Джордж направи две много важни блокади- едната срещу Джеймс, за да помогне на отбора си за крайния успех.

Сан Антонио, лидер на Запад (55 победи/16 загуби), също се измъчи с Денвър, но в крайна сметка го победи със 108:103 на собствен терен. Тим Дънкан завърши с 29 точки, 13 борби и 5 асистенции.

Сан Антонио пък постигна 15-а поредна победа, преодолявайки изоставане в четвъртата част. Дани Грийн добави 16 точки преди да напусне заради контузия в четвъртата част, а Тиаго Сплитер, Тони Паркър и Ману Джинобили реализираха по 10 точки всеки. За гостите Аарън Брукс вкара 25 точки, а Кенет Фарийд добави 24, включително 15 в последния период.

Торонто се наложи с 99:90 като гост над Бостън, който пък отдавна доиграва сезона. Лидерите в Атлантическата дивизия имат баланс 40/31, а днес за тях Терънс Рос вкара 24 точки. Кайл Лоури добави 23, а отборът е съвсем близо до гарантираното си първо участие в плейофите от сезон 2008 насам.

ДеМар ДеРозан добави 20 точки за гостите, които постигнаха 19-а победа като гости през сезона и подобриха клубния си рекорд от сезон 2000/2001. Ню Орлиънс Пеликанс спечели срещу Клипърс с 98:96, но е доста далеч от местата в елиминациите на Запад.

Антъни Дейвис завърши с 16 точки, 13 борби и 6 блокади. Това е четвърта поредна победа за Пеликаните, но те са чак 12-и на Запад. За гостите звездата им Джамал Крофорд вкара 31 точки, но пропусна да реализира тройка в заключителните моменти.