Импотентен Челси прости на Лестър

снимка: skysports.com

Челси разочарова след постно 0:0 срещу Лестър вкъщи в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига. „Сините” от Лондон играха с човек повече от 68-ата минута, когато Бен Чилуел си изкара два жълти картона за пет минути и бе изгонен.

„Лисиците” бяха по-активни в първите 15 минути и създадоха няколко опасни положения, но пропуски направи Оказани и Варди. Челси направи само една опасна атака в този период, но Каспер Шмайхел отрази удара от малък ъгъл на Сеск Фабрегас.

В 32-ата минута Гари Кейхил получи контузия и бе принудително заменен, а вместо него мача доигра Кристенсен. Три минути преди почивката Шмайхел спаси силен шут на Фабрегас от границата наказателното поле.

След почивката в 56-ата минута Рияд Марез от гостите имаше претенции за дузпа след контакт с Кристенсен. Малко след това шут на алжиреца рикошира в бранител и премина на сантиметри покрай вратата.

В 68-ата минута Бен Чилуел бе изгонен, а до края на мача домакините не успяха да се възползват от числения си превес и да стигнат до победата. Футболистите на Антонио Конте се опитаха да установят натиск, но без резултат.

След равенството Челси остава трети с 47 точки и е на 15 след лидера Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Лестър заема осма позиция с 31 точки преди останалите срещи от кръга.