Имобиле с хеттрик за победа на Италия

Отборът на Италия победи клубния тим на Флуминензе с 5:3 в последната си контрола преди старта на Мондиал 2014.

Двубоят се игра във Волта Редонда, а Чезаре Прандели даде шанс на някои от футболистите, които се очаква да бъдат резерви. Бившият наставник на Фиорентина обича да пробва различни тактики в контролите. Този път италианците излязоха в система 4-3-3.

Прандели смени всички освен Абате от последната контрола, когато „адзурите“ разочароваха за 1:1 с Люксембург. Защитата допълниха Палета, Ранокиа и Дармиан. Акуилани, Мота и Пароло бяха в средата на терена, докато Черчи, Имобиле и Инсиние притесняваха защитата на бразилците.

Страхотен мач записа новата покупка на Борусия (Д) Чиро Имобиле, който отбеляза хеттрик и две асистенции. Това са първите му голове с националната фланелка. Лоренцо Инсиние добави два гола

В средата на първата част двата отбора отбелязаха набързо по два гола. Първо Инсиние откри след подаване на Имобиле, но в ответната атака домакините изравниха. След това Имобиле се разписа след пас на Инсиние, за да може Карлиньос да изравни в 37-та минута.

Второто полувреме младото нападение на Италия изригна за три минути. Имобиле вкара два гола в 53-та и 55-та минута, Инсиние се разписа за 2:5 (56-та минута). Матеус върна едно попадение, с което оформи крайния резултат.

Веднага след това Прандели направи осем промени, но не се стигна до нови голове. В игра се появиха Балотели, Касано, Пирло, Де Роси, Маркизио и Кандрева, които трябва да изнесат тежките мачове в Бразилия.