Илия Царски триумфира на рали "Благоевград 2012"

С рекорд на трасето Илия Царски от клуб "Автоцар рали сервиз" с автомобил "Мицубиши Лансер" спечели първото място в рали "Благоевград 2012" - втори кръг от националния планински рали шампионат и открито балканско първенство, предаде.

Той бе най-бърз във всичките етапи на състезанието, като във втория постави рекорд с най-добро време от 2:03.13 минути. До него на почетната стълбичка заслужиха място вторият в общото класиране Даниел Живков с "Ланчия Делта Интеграле" от АСК "Проспийд" и третият Тихомир Златков с "Форд Ескорт" от "Мабанол РТ".

Подреждането е същото и в групата Х & Е. Победата изкачи Царски на върха в генералното класиране, като той е с общ актив от 43 точки след второто място в първия кръг срещу победителя Искрен Маринов. Втори и трети са Живков и Златков.

"Получи се едно много хубаво състезание, наблюдавано от много хора. Имахме късмет, че времето се задържа хубаво и ни позволи да зарадваме публиката с добра надпревара", заяви Царски, цитиран от БТА.

В група А & N първи се класира Григор Григоров с "Мицубиши лансер" от АМСК "Боила Автомотор Спорт", втори е Даниел Попов с "Мицубиши лансер" от "М-Тел рали Тийм", трети - Борис Григоров със "Ситроен Ц2" от АМСК "Боила Автомотор Спорт". В отборното класиране първи е тимът на АМСК "Боила Автомотор Спорт" пред АСК "Диамо" - Благоевград, и АСК "Казанлък Мотор Спорт".

Край трасето за село Делвино много зрители наблюдаваха атрактивната надпревара, в която участваха 32 състезатели. За разлика от събота, когато дъждът услужни обстановката, днес времето бе благосклонно и не попречи нито на състезателите да разкрият в пълна степен качествата си и подготовката на автомобилите, нито на публиката да се наслади на изявите им.

Участниците изказаха благодарност за отличната организация на домакините от АСК "Диамо" - Благоевград, община Благоевград и Българската федерация по автомобилен спорт.

Състезателите бяха поздравени от заместник-кмета на община Благоевград Стоян Благоев, който им връчи специални грамоти от кмета на общината Атанас Камбитов.