Илиан Илиев: Важна победа за спокойствието ни

снимка: levski.bg

Старши треньорът на Левски Илиан Илиев заяви, че победата над Берое с 2:0 е била много важна най-вече за спокойствието в отбора на „сините".

Специалистът сподели, че от загубата от Ботев (Пд) насам над тима е имало огромно напрежение, което започва да се премахва с победи като тази над „заралии".

Самият успех пред около 200 души на стадион „Георги Аспарухов" дойде след головете на Илиян Йорданов в 23-ата минута и на Базил де Карвальо в 30-ата.

„Победата беше важна за спокойствието на отбора", заяви наставникът веднага след края на сблъсъка с Берое.

За този период, който имахме, от мача с Ботев досега, ни беше доста тежко психологически.

Доволен съм много от първото полувреме, но през второто сякаш футболистите не искаха да рискуват и просто се стараеха да спечелят трите точки.

През втората част просто гонехме като че ли повече топката, което води до повече умора.

Но можехме да вкараме още повече голове.

Добре станаха нещата, с класирането на полуфинала и сега с тази победа.

Имаме да възстановяваме футболисти, но може би и други играчи ще се включат в следващите срещи.

Нямаме избор, ще мислим за всеки отделен мач как да подходим към състава, цикълът ни е сгъстен", завърши Илиев.