Илиан Илиев: Показахме повече хъс, отколкото игра

снимка: levski.bg

Наставникът на Левски Илиан Илиев призна, че двубоят с Ботев (Враца) е бил много труден за неговите футболисти, които все пак постигнаха победа с 2:0.

Марсиньо и Дъстли Мюлдер реализираха попаденията за „сините“, които вече излизат еднолично начело на класирането в А група с 2 точки пред Лугодорец преди сблъсъка с шампионите в Разград следващия кръг.

Илиев изрази опасения, че въпреки сериозния отпор на гостите от Враца, неговите възпитаници е трябвало да играят по-добре и представянето им не дава много поводи за оптимизъм преди дербито с Лудогорец.

"Мачът беше труден, защото отборът от Враца игра добре. Ние пък бяхме под нашите възможности, което не е хубаво преди мача с Лудогорец", коментира Илиев, цитиран от БТА.

"Важно е това, че взехме трите точки. Имаме качества, но побеждаваме по трудния начин. Трябва да показваме повече характер и да подобрим играта си, защото първенството е дълго.

Днес имаше всички предпоставки за добър мач, след като вкарахме ранен гол, но започнахме да играем по-мудно и публиката беше права да недоволства.

На полувремето направих две смени, тъй като не бях доволен от играта на конкретните футболисти. А и не само от тяхната.

Трябва да показвахме по-голямо желание за игра на терена. Не мога да коментирам ситуацията с Пламен Илиев, както и не искам да коментирам персонално играта на отделните играчи", завърши наставникът на "сините", визирайки ситуацията в края на първото полувреме, когато вратарят на Левски скочи на бой на Николай Маринов, който преди това го бе фаулирал грубо.