Илиан Илиев: Показахме характер, трудно е да си с човек по-малко

Старши треньорът на Левски Илиан Илиев беше много доволен от представянето на „сините" най-вече през второто полувреме на мача срещу Литекс, спечелен драматично с 2:1 на стадион „Георги Аспарухов".

Наставникът на Левски похвали възпитаниците си за показания характер през второто полувреме, но и призна за някои неточности преди почивката. Илиев се присъедини към всеобщото мнение, че Кристовао Рамос е бил изгонен пресилено в 46-ата минута на срещата.

„За да вкараш гол, трябва да изнесеш топката - а това е задължение на халфовете ни, които бяха малко пасивни през първото полувреме и за това не създадохме много положения", започна анализът си Илиан Илиев.

„Трябва да проявяваме повече чисто футболни аргументи, макар че в моменти, когато си с човек по-малко, характерът сплотява колектива. Доволен съм от показаното срещу пряк съперник в класирането, защото е много трудно в моментите, когато си с човек по-малко срещу отбор като Литекс.

Знаем, че можем повече, взехме тази победа с повече характер, като публиката също ни помогна много. Липсваше ни Гаджев, разбира се.

Проявата на Рамос нямаше нищо общо с червения картон на Гаджев от миналия кръг. За мен Кристовао не трябваше да бъде гонен. Добре е да знам, че мога да разчитам на някои хора от отбора като резерви (като Симеон Райков, който влезе в 79-ата минута и 5 по-късно вкара победния гол).

Надявам се да има по-малко такива инфарктни мачове", завърши старши треньорът на „сините".