Илиан Илиев наблюдава разгромна победа на бъдещия съперник на Левски

Босненският Сараево почти сигурно ще бъде първият съперник на Левски в Лига Европа.

Тази вечер тимът, воден от Драган Йович, постигна категорична победа с 5:2 над малтийския Хибърниънс и най-вероятно няма да има проблеми да премине през този отбор и в следващата среща, за да си уреди среща с българския гранд.

Старши треньорът на „сините" Илиан Илиев пък пропусна днешната контрола на своя тим, за да гледа на живо изявите на евентуалните съперници на Левски.

Срещата не предполагаше подобен развой, след като Сулич даде аванс на Сараево още във втората минута - 1:0. В 20-ата обаче Фаруджа възстанови равенството, а в 33-ата Родолфо направи обрата пълен - 1:2 за Хибърниънс. Все пак в добавеното време на първата част Торлак бе точен за 2:2.

В началото на второто полувреме босненският тим се хвърли в атаки, които доведоха до дузпа и червен картон за Хюсеинович в 53-ата минута. 11-метровият наказателен удар беше реализиран от Караматич, а до края на двубоя оставаше само да се разбере с колко гола ще победи Сараево.

Все пак босненци стигнаха до 4-то попадение едва в 79-ата минута, когато Хаджич успя да пробие защитата на малтийците и с глава направи 4:2. Крайният резултат бе оформен в края на добавеното продължение от Татомирович - 5:2 и Сараево вече мисли за Левски.