Илиан Илиев: Ако Гаджев не беше излязъл, резултатът щеше да е друг

снимка: levski.bg

Старши треньорът на Левски Илиан Илиев очаквано беше разочарован от изпуснатата победа при гостуването на Локомотив (София) в столичния квартал "Овча купел".

Въпреки че "сините" играха повече от едно полувреме с човек по-малко заради изгонването на Владимир Гаджев, удържаха аванса си от първата част чак до добавеното време на срещата. Базил де Карвальо откри резултата в 33-ата минута със 7-ия си гол до момента в шампионата.

В 92-ата минута обаче юношата на Левски Антонио Павлов изравни за Локомотив и така развали перфектния ход на 26-кратните шампиони в А група.

Левски вече е на втора позиция в класирането с 19 точки, като изостава с 2 от шампиона Лудогорец, който разпиля Локомотив в Пловдив с 5:2.

Наставникът на Локомотив (София) Антон Велков бе на мнение, че и победата е прилягала на неговия отбор.

"Неприятно е, че загубихме 2 точки, и то в продължението при статично положение, където численото превъзходство не играе", заяви Илиан Илиев след края на срещата, цитиран от БТА.

"Първият гол беше много важен, защото очаквахме Локомотив да играе по-прибрано. След това имахме още две ситуации, но не ги отбелязахме, после дойде и изгонването на Гаджев.

След червения картон трябваше малко да се прегрупираме, да заиграем по-компактно. Дори с 10 души след почивката се държахме добре, създадохме и положения за гол. Ако Влади не беше излязъл, резултатът щеше да бъде различен.

За съжаление в края допуснахме гол и нямахме почти никакво време да реагираме.

Изоставаме 2 точки от Лудогорец, но имаме още 23 кръга, в които да играем по-добре и да реализираме повече от положенията си".