Илиан Евтимов със загуба във Франция, Деян Иванов бие във ВТБ Лигата

Отборът на Елан Шалон, с Илиан Евтимов в състава си, допусна загуба във френското първенство по баскетбол. Шалон отстъпи при гостуването на Булазак с 69:77 (17:14, 12:14, 17:25, 23:24) в мач от шестия кръг.

Евтимов игра 17 минути като резерва и се отличи с 1 борба. Елан Шалон се смъкна на пето място в класирането с 4 победи и 2 загуби. Лидер е Льо Ман с 5 победи и 1 поражение.

Летувос Ритас (Литва) пък победи като гост Калев (Естония) със 73:60 (17:18, 18:10, 18:13, 20:19) точки в мач от петия кръг на ВТБ Лигата.

За отбора от Литва Деян Иванов игра 20 минути като резерва и беше втори по резултатност с 12 точки и 6 борби. Летувос Ритас е на седмо място в група "А" с две победи и 3 загуби, посочва БТА.