Илиан Евтимов с 19 точки при загуба на Елан Шалон

Отборът на Елан Шалон, с Илиан Евтимов в състава си, допусна загуба в 22-ия кръг на френското първенство по баскетбол за мъже. Шалон загуби като гост от Орлеан с 69:71 (18:20, 23:12, 12:21, 16:18) точки.

Евтимов игра 40 минути като титуляр и се отличи с 19 точки, 5 борби, 1 асистенция и 3 отнети топки. Елан Шалон е на трето място в класирането с 13 победи и 8 загуби, а лидер е Гравелин с 16-6.

Васил Евтимов остана резерва при победата на Лимож над Нанси с 82:75 точки. Лимож е на 11-то място в класирането с 9 победи и 12 загуби.

Екатерина Димитрова игра 24 минути при победата на Шарлевил с 62:41 (10:14, 24:4, 11:13, 17:10) точки над Тулуза в мач от 22-ия кръг на френското баскетболно първенство за жени. Българката беше титуляр и записа 2 точки, 5 борба и 3 асистенции. Шарлевил е на 10-то място в класирането с 9 победи и 13 поражения.

В италианската втора дивизия Маргера загуби като гост Милано с 50:63 точки. За Маргера 30 минути игра Даниела Георгиева, която записа 17 точки, 3 борби и 5 асистенции. Маргера е на пето място с актив от 14 успеха и 10 поражения.

В друг мач от кръга Александра Петрова вкара 3 точки при победата на Алгеро с 63:62 точки над Валмадрера. Сан Салваторе загуби като гост от Биасоно с 55:61 точки. Българката Роксана Йорданова игра 40 минути за гостите и записа 13 точки, 9 борби и 2 асистенции.

Във втора дивизия на Испания Херника, с Евелина Гунева в състава си, загуби като гост от Казабланка с 40:71 точки в 19-ия кръг. Българката игра 34 минути и беше най-полезна с 15 точки, 6 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки. Херника е на седмо място в група "В" с 9 победи и 10 загуби.