Илиан Евтимов изведе Елан Шалон към първа победа в Евролигата

Илиан Евтимов поведе израелския баскетболен тим Елан Шалон към първа победа в Евролигата, след като стана най-резултатен за отбора си при успеха с 81:74 над полския Асеко Проком.

Българският баскетболист се отчете с цели 17 точки, с колкото завърши и американецът Брион Ръш, информира БТА. По-голямата част от точните стрелби на Евтимов дойдоха от зоната за три точки, като в този компонент българинът сгреши само веднъж при четири опита. Той игра и осем минути по-малко от Ръш, който беше 50 процента при стрелбата.

В първия мач от новия сезон на Евролигата, Деян Иванов отбеляза четири точки и спечели две борби при драматичната загуба на литовския баскетболен тим Летувос Ритас със 73:75 срещу ЦСКА Москва.

Италианският тим Мапоро Канту, отстранил българския Лукойл Академик в квалификациите, започна Евролигата със загуба, след като отстъпи със 71:84 на словенския Унион Олимпия.

Подобни затруднения не срещна шампионът Олимпиакос, който се наложи с 85:81 над испанския Каха Лаборал.

ЦСКА Москва (Русия) - Летувос Ритас (Литва) 75:73

Жалгирис Каунас (Литва) - Цедевита Загреб (Хърватия) 90:62

Елан Шалон (Израел) - Асеко Проком (Полпа) 81:74

Олимпиакос (Гърция) - Каха Лаборал (Испания) 85:81

Фенербахче Юлкер (Турция) - Химки (Русия) 92:80

Мапоро Канту (Италия) - Унион Олимпия (Словения) 71:84

Уникаха Малага (Испания) - Макаби Електра (Израел) 80:85